The 2021 Concacaf Gold Cup gets underway this summer across the United States, with 16 teams vying for the confederation championship.

Teams are divided into four groups, which are drawn as follows:

  • Group A: Mexico, El Salvador, Guatemala, Trinidad and Tobago Group B: United States, Canada, Martinique, Haiti
  • Group C: Costa Rica, Jamaica, Suriname, Guadeloupe
  • Group D: Honduras, Panama, Grenada, Qatar

*Guatemala replaced Curacao after a number of their delegation tested positive for COVID-19.

Sorted by day, here's how to watch and stream every game throughout the international competition. Times and broadcast information for each matchup can be found within.

The standings will be updated here, and details of all MLS call-ups can be found here.

Group stage

Saturday, July 10

  • Mexico vs. Trinidad and Tobago | 10 pm ET (FS1, Univision, TUDN)

Sunday, July 11

  • Canada vs. Martinique | 6:30 pm ET (FS1, TUDN, Univision)
  • United States vs. Haiti | 8:30 pm ET (FS1, Univision, TUDN)
  • El Salvador vs. Guatemala | TBD

Monday, July 12

  • Jamaica vs. Suriname | 6:30 pm ET (FS1, TUDN, UniMás)
  • Costa Rica vs. Guadeloupe | 9 pm ET (FS1, TUDN, UniMás)

Tuesday, July 13

  • Qatar vs. Panama | 7 pm ET (FS1, TUDN, UniMás)
  • Honduras vs. Grenada | 9 pm ET (FS1, TUDN, UniMás)

Wednesday, July 14

  • Trinidad and Tobago vs. El Salvador | 7:30 pm EDT (FS1, UniMás, TUDN)
  • Guatemala vs. Mexico | 9:30 pm EDT (FS1, Univision, TUDN)

Thursday, July 15

  • Haiti vs. Canada | 7:30 pm ET (FS1, TUDN)
  • United States vs. Martinique | 9:30 pm ET (FS1, UniMás, TUDN)

Friday, July 16

  • Guadeloupe vs. Jamaica | 6:30 pm ET (FS1, UniMás, TUDN)
  • Suriname vs. Costa Rica | 8:30 pm ET (FS1, UniMás, TUDN)

Saturday, July 17

  • Grenada vs. Qatar | 7:30 pm ET (FS1, TUDN, Univision)
  • Panama vs. Honduras | 9:30 pm ET (FS1, TUDN, Univision)

Sunday, July 18

  • United States vs. Canada | 5 pm ET (FOX, Univision, TUDN)
  • Martinique vs. Haiti | 5 pm ET (FS2, Galavisión)
  • Mexico vs. El Salvador | 10 pm ET (FS1, Univision, TUDN)
  • Guatemala vs. Trinidad and Tobago | 10 pm ET (FS2, Galavisión)

Tuesday, July 20

  • Costa Rica vs. Jamaica | 7 pm ET (FS1, UniMás, TUDN)
  • Suriname vs. Guadeloupe | 7 pm ET (FS2, Galavisión)
  • Panama vs. Grenada | 9 pm ET (FS2, Galavisión)
  • Honduras vs. Qatar | 9 pm ET (FS1, UniMás, TUDN)
Quarterfinals

Saturday, July 24

  • Winner Group D vs. Runner-up Group A | 7:30 pm ET (FS2)
  • Winner Group A vs. Runner-up Group D | 10 pm ET (FS1)

Sunday, July 25

  • Winner Group C vs. Runner-up Group B | 7 pm ET (FS1)
  • Winner Group B vs. Runner-up Group C | 9:30 pm ET (FS1)
Semifinals

Thursday, July 29

  • Winner Match 25 vs. Winner Match 28 | 7:30 pm ET (FS1)
  • Winner Match 26 vs. Winner Match 27 | 10 pm ET (FS1)
Final

Sunday, August 1

  • Winner Match 29 vs. Winner Match 30 | 8:30 pm ET (FS1)